Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

„Sakiewka Zbója Madeja” - VI edycja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Kryzińska, Anna Wojciechowska   
poniedziałek, 11 grudnia 2017 13:01

sakiewka-zboja-madeja-2017-rudaDSC 0338-minW roku szkolnym 2017/2018 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Rudzie realizowany był program stypendialny prowadzony przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej w Łagowie, Fundację im. Stefana Batorego w Warszawie, Fundację The Quo Vadis - Gavell Family Foundation. Miał on na celu wspieranie uczniów klas siódmych oraz gimnazjów, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce i są zaangażowani w działalność społeczną.

Pani Beata Kryzińska pedagog i koordynator szkolny programu „ Sakiewka Zbója Madeja" w czerwcu, lipcu i sierpniu pozyskała od sponsorów kwotę 5330 zł, która została podwojona przez Fundację im. Stefana Batorego w Warszawie. Sponsorami stypendiów w tym roku byli:

Samorząd Gminy Brody, Agnieszka i Mirosław Złotorowicz – Arena Bis Agencja Artystyczna w Lubieni, Bank Spółdzielczy w Starachowicach, Artur Śliwa i Wiesław Zawłocki – Firma "Spec" w Starachowicach, Małgorzata Klepacz - sołtys w Stawie Kunowskim, Grażyna Parafińczuk i Lidia Litwinek - stacja paliw w Brodach, Beata Kryzińska – pedagog szkolny w Rudzie, Anna Rafalska – Łodej, Maria Cząstka, Marzena Adamus – nauczycielki Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rudzie.

10 listopada podczas uroczystości Dnia Święta Niepodległości, komisja stypendialna przyznała wsparcie dla następujących uczniów ze szkoły w Rudzie:
Anna Jóźwik kl. III a, Rozalia Bernat kl. IIIa, Wiktoria Białecka kl. III c, Aleksandra Kalisz kl. III c, Małgorzata Filipowska kl. III b, Bartosz Sobecki kl. IIb.

Przekazane środki umożliwią uczniom spełnianie marzeń, rozwijanie swoich zainteresowań i zdolności. Stypendyści i nauczyciele Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rudzie serdecznie dziękują wszystkim sponsorom za pomoc i wsparcie finansowe.

 

 

 

Poprawiony: wtorek, 12 grudnia 2017 10:50
 

Czy wiesz, że...

macieknajwiększym drzewem w gminie Brody jest dąb "Maciek". Owód jego pnia  wynosi aż 7 metrów!

elektronik sigara