Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Zabawa andrzejkowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wlazłowska, Rajmund Gębura   
piątek, 08 grudnia 2017 16:30

  Adamow-andrzejki-glowneM
   28 listopada w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Adamowie Szkolny Samorząd Uczniowski, wraz ze swoją opiekunką panią Edytą Chodzyńską, oraz klasa VII z wychowawczynią, panią Katarzyną Pocheć, zorganizowali niespodziankę andrzejkową dla maluchów z klas 0 – III.

  Były to „zestawy" różnych, tradycyjnych wróżb andrzejkowych. Uczniowie przebrali się za wróżki, czarodziejów i specjalnie przygotowali świetlicę, zaciemniając okna i zapalając świece oraz „magiczną kulę światła", po to aby stworzyć tajemniczy i niezwykły nastój. Maluchy nie mogły wyjść z podziwu, gdy zostały zaproszone do zupełnie odmienionej świetlicy i zachęcone do udziału w andrzejkowych wróżbach.

  Oprócz tradycyjnych, takich jak losowanie karteczek z przepowiedniami, wróżenie z kart, lanie wosku lub wybieranie imienia ukochanej osoby z kartonowego serca, były też mniej znane: wróżenie ze skórek jabłek, stawianie karcianego pasjansa. Dzieci z młodszych klas doskonale się bawiły, a starsze koleżanki i koledzy chętnie wyjaśniali im znaczenie tradycji andrzejkowych.

  Ogólna zabawa andrzejkowa Szkole Podstawowej w Adamowie odbyła się dwa dni później, 30 listopada i była bardzo udana. Dzieci i młodzież bawili się doskonale Oprawą muzyczną zajęli się uczniowie Grzegorz Lesiak i Mikołaj Pawłoś. Każda klasa miała indywidualnie przygotowany poczęstunek w swoich salach lekcyjnych, oraz wróżby, które wprowadzały magiczny, andrzejkowy klimat. W tym dniu przed południem, oraz w czasie  zabawy Szkolny Samorząd Uczniowski, wraz ze swoją opiekunką panią Edytą Chodzyńską, prowadził sprzedaż ciasteczek i babeczek z wróżbami, co stanowiło dodatkową atrakcję.

 

Poprawiony: piątek, 08 grudnia 2017 16:41
 

Czy wiesz, że...

skwkrgłazy z rezerwatu "Skały w Krynkach" powstały z osadów dolnotriasowej rzeki, a zaledwie 2 km od  od rezerwatu, znajduje się odsłonięcie skał powstałych w podobnym okresie, lecz w środowisku morskim. Zobacz

elektronik sigara