Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Wycieczka do Kałkowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wlazłowska, Rajmund Gębura   
czwartek, 30 listopada 2017 14:50

adamow-kalkow-glowneM  Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Adamowie przystąpiła w bieżącym roku do programu Bezpieczna+. W ramach programu zostało wybrane zadanie dotyczące działań związanych z przeciwdziałaniem dyskryminacji oraz agresji w grupie rówieśniczej, które wynikają z uprzedzeń i stereotypów.

   25 listopada uczniowie klas I – III udali się do Sanktuarium w Kałkowie, by przyjrzeć się funkcjonowaniu Warsztatów Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych. Opiekunowie oprowadzili dzieci po poszczególnych domkach w których odbywają się zajęcia. Uczniowie mogli przyjrzeć się wytwarzaniu ozdób świątecznych z różnych materiałów, takich jak drewno, papier, szyszki, czy inne dary natury. Przekonali się jak osoby niepełnosprawne intelektualnie są przygotowywane do funkcjonowania w codziennym życiu, przez naukę prac domowych, gotowania, czy uprawę warzyw i owoców. Na koniec uczniowie zwiedzili sanktuarium, minizoo, żywą szopkę, a także podziwiali okolicę ze szczytu kałkowskiej Golgoty.
  Wizyta klas I - III w Ośrodku w Kałkowie pomogła dzieciom zrozumieć czym jest pomoc drugiemu człowiekowi a także na czym polega postawa akceptacji inności i otwarcie na drugą osobę. Wycieczkę zorganizowała pani Katarzyna Bernaciak. Udział w niej wzięła rownież pani Monika Dziuba – Łucka. W tym dniu do Kałkowa zostały także dostarczone plastikowe zakrętki zbierane przez Szkolny Samorząd Uczniowski, ktorym opiekuje się pani Edyta Chodzyńska.

 

Poprawiony: piątek, 01 grudnia 2017 15:02
 

Czy wiesz, że...

macieknajwiększym drzewem w gminie Brody jest dąb "Maciek". Owód jego pnia  wynosi aż 7 metrów!

elektronik sigara