Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

"Dziecięca Piłka Ręczna" w Krynkach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, Iwona Łata   
wtorek, 21 listopada 2017 08:53

krynki-pilka-reczna  
   Świętokrzyski Program Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej „Dziecięca Piłka Ręczna" zawita po raz drugi do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Krynkach. Po pierwszej edycji, w której szkoła z powodzeniem brała udział zostając wicemistrzami powiatu, postanowiono kontynuować projekt, rozszerzając niektóre działania.

    W roku szkolnym 2017/2018 w programie wezmą udział klasy I-III oraz klasa IV. Główny cel pozostaje bez zmian i jest nim wsparcie świętokrzyskich szkół w zakresie poprawy jakości zajęć wychowania fizycznego -na pierwszym etapie edukacyjnym- a co za tym idzie promocja aktywności fizycznej, wśród uczniów klas I–III. Bardzo ważny dla uczestników będzie także  rozwój kompetencji nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w prowadzeniu lekcji wychowania fizycznego.

   Nauczyciele otrzymają wsparcie metodyczne podczas konferencji i warsztatów, a dzieci możliwość uczestniczenia w ciekawych lekcjach wychowania fizycznego. W ramach programu uczniowie wezmą udział w turniejach powiatowych. Zwieńczeniem będzie Festyn Dziecięcej Piłki Ręcznej, który odbędzie się w czerwcu 2018 r. Przypomnijmy, że w naszym powiecie tylko cztery szkoły będą uczestniczyły w tym projekcie, a jego koordynatorem w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krynkach został Artur Góra. Partnerami w realizacji Programu zostali: PGE Vive Kielce, Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej. Program wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Ambasadorem Programu został Pan Bogdan Wenta.

Poprawiony: wtorek, 21 listopada 2017 13:34
 

Czy wiesz, że...

w latach 1919-1954 wsie na naszym terenie należały do gminy Styków z siedzibą w Starachowicach? W 1952 roku gmina składała się z 12 gromad: Brody, Budy, Brodzkie, Dziurów, Jabłonna, Kuczów, Lipie, Lubienia, Michałów, Ruda, Skała, Styków i Styków Kolonia.

elektronik sigara