Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Harcerski biwak dla dwóch szkół PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 17 listopada 2017 12:35

biwak-szkola-lipie-wielka-wies-DSC 1203-minPod koniec października, uczniowie szkoły w Lubieni przyjechali do Lipia na dwudniowy, harcerski biwak. Miał on na celu integrację obu środowisk i prezentację ciekawego spędzania wolnego czasu.

Impreza rozpoczęła się w piątek wieczorem w Szkole Podstawowej w Lipiu. Młodzież z Lubieni oraz 82 Drużyna Harcerska przygotowała mnóstwo ciekawych zabaw pląsów oraz quizów. Były też gry integracyjne oraz „Harcerskie koło fortuny". Program muzyczny zaprezentowali członkowie Świetlicy Podwórkowej z Wielkiej Wsi pod opieką druhny Katarzyny Dulęby. Około północy, przy Krzyżu Powstańczym w Lipiu odbyło się uroczyste przyrzeczenie, które złożyła czwórka nowych harcerzy. Po nocy spędzonej w szkole, wszyscy wyruszyli do Wąchocka, gdzie wzięli udział w uroczystościach Partyzanckiej Drogi Krzyżowej na Wykusie.

Biwak zorganizowali członkowie Świetlicy Podwórkowej działającej przy szkole w Lubieni we współpracy z nauczycielkami: Martą Michałowicz–Borcuch, Michałem Karwackim oraz Iwoną Frolovs – dyrektorki szkoły w Lipiu.

 

Fot.: Szkoła Podstawowa w Lipiu

 

Poprawiony: piątek, 17 listopada 2017 16:01
 

Czy wiesz, że...

dyslokacjajednym z ciekawych zjawisk geologicznych w północnej części województwa świętokrzyskiego jest tzw. dyslokacja Wąchocko - Rudzka? Rzeka Kamienna niejako odgradza różne formy geologiczne. Prawy (południowy) brzeg rzeki stanowią utwory dolnego i środkowego triasu, natomiast wzdłuż lewego brzegu zalegają skały dolnej jury.

elektronik sigara