Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Śniadanie daje moc PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, Katarzyna Wlazłowska   
czwartek, 16 listopada 2017 14:53

GlowneM-sp-adamow-sniadanie-daje-moc003  
  8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Z tej okazji uczniowie klas 0 – III Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Adamowie włączyli się do kolejnej edycji akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc".

   Dzieci przyszły do szkoły z kanapkami, warzywami, owocami i innymi produktami składającymi się na zdrowy, poranny posiłek. W szkolnej świetlicy, pod kierunkiem swoich wychowawczyń Renaty Ślęzak, Moniki Dziuby–Łuckiej i Katarzyny Bernaciak uczniowie przygotowali pyszne drugie śniadanie. Zadbali o to, by było ono ładnie podane. W śniadaniu wzięła udział pani dyrektor Teresa Szymczak, która przypomniała o zasadach zdrowego odżywiania. Zachęciła, by w domu, wspólnie z rodzicami przygotowywali tak smaczne posiłki - nie tylko na śniadanie ale i na kolację. Dzięki udziałowi w tym programie dzieci co roku przypominają sobie o bardzo ważnej roli jaką w codziennej diecie pełni śniadanie. Koordynatorką akcji była pani Katarzyna Bernaciak.

 

Poprawiony: poniedziałek, 20 listopada 2017 10:02
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!

elektronik sigara