Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Zawojowali Warszawę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Wojciechowska   
środa, 15 listopada 2017 14:20

mali-wojacy-zamek-krolewski-warszawaIMG 4465-min12 listopada 2017r. w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbył się koncert, w którym uczestniczyli laureaci Diecezjalnych Konkursów Pieśni Patriotycznych z całej Polski. Diecezję Radomską reprezentował zespół „Mali Wojacy" ze Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Stykowie.

W kwietniu 2017r. laureatami I miejsca w XIV Diecezjalnym Konkursie Pieśni Patriotycznej w Opocznie zostali Cyprian Kosmala, Jan Wiecha, Piotr Kalisz, Igor Piętak, Maciej Klepacz. Nagrodą Specjalną dla młodych artystów był udział w koncercie z okazji Dnia Święta Niepodległości na Zamku Królewskim w Warszawie. Uroczystość rozpoczęła się mszą w intencji Ojczyzny w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy zorganizował Krajowy Instytut Akcji Katolickiej, który dokonał wyboru wykonawców i repertuaru. „Mali Wojacy" pod opieką Pani Justyny Śpiewak przygotowali utwory: „Dziś idę walczyć mamo" i „Jesteśmy stąd". Przepiękne słowa i brawurowe wykonanie wzruszyło słuchaczy. W podziękowaniu za występ, zespół otrzymał statuetkę i dyplom oraz gratulacje od Prezesa Radomskiej Akcji Katolickiej - Jerzego Skorkiewicza, organizatorów i innych wykonawców. Po występach „wojacy" wraz z rodzicami zwiedzili Zamek Królewski. Dla wszystkich był to dzień pełen emocji i patriotycznych wzruszeń.

 

 

Poprawiony: środa, 15 listopada 2017 15:19
 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link

elektronik sigara