Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Twórczość w języku angielskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Lipa, Mariusz Zawłocki   
środa, 25 października 2017 10:45

konkurs-angielski-artystyczny-szkola-lubienia-07minW dniu 17 października, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lubieni zakończył się gminny konkurs plastyczny „KALIGRAMY". Miał on na celu zachęcenie dzieci do nauki języka angielskiego.  Do rywalizacji przystąpiło wielu uczniów z Lubieni i z innych szkół w gminie. Wykonali oni prace na wysokim poziomie technicznym i artystycznym.

Była też scenka o tym do jakich zabawnych sytuacji może doprowadzić nieznajomość języków obcych. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Wiktoria Klepacz z kl.VII Z.S.P. w Krynkach, miejsce II Amelia Turek z kl. IV ze szkoły w Stykowie, natomiast III miejsce wywalczyła Marta Rozwadowska z kl. VI S.P. w Rudniku. Wyróżnienia przyznano Janowi Karykowskiemu z kl. IV Z.S.P. w Krynkach, Kindze Rynio z kl. V Z.S.P. w Lubieni, Michałowi Listkowi z kl. VI Z.S.P. w Lubieni oraz Blance Kani z kl.IV Z.P.O. w Stykowie. Konkurs przygotowała Jolanta Lipa - nauczycielka języka angielskiego.

 

Fot. Jolanta Lipa:

 

Poprawiony: czwartek, 26 października 2017 12:15
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!

elektronik sigara