Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

U strażaków i policji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Wojciechowska   
poniedziałek, 16 października 2017 08:33

wycieczka-do-starachowic-sp-adamow06-min4 października maluchy z klas 0 – III ze Szkoły Podstawowej w Adamowie odwiedziły Komendę Policji oraz Staż Pożarną w Starachowicach. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość obserwowania funkcjonariuszy policji i strażaków w trakcie ich pracy.

Uczniowie zwiedzając budynek policji zapoznali się z funkcjami różnych pomieszczeń. Dowiedzieli się czym zajmuje się policjant przyjmujący interesantów. Zobaczyli jak wygląda lustrzana sala, w której odbywają się przesłuchania. Byli też w sali narad, gdzie czekała ich dodatkowa atrakcja w postaci pokazu pobierania odcisków palców. Zapoznali się także z policyjnymi psami i dowiedzieli się jak różną rolę mogą one pełnić, od szukania narkotyków, poprzez poszukiwanie zaginionych osób aż do rozpędzania tłumu. Mogli także obejrzeć z bliska policyjne radiowozy, a nawet do nich wsiąść.
Z policji dzieci przeszły do siedziby straży pożarnej. Tam również zwiedzili budynek. Obejrzeli samochody strażackie oraz znajdujące się w nich wyposażenie. Mogli także zobaczyć profesjonalne stroje płetwonurków i strażackie łodzie ratownicze, przymierzyć hełmy oraz posiedzieć w dużych strażackich samochodach.
Wycieczkę zorganizowała Monika Dziuba – Łucka. Udział w niej wzięły takżepanie: Renata Ślęzak i Katarzyna Bernaciak.

 

Poprawiony: poniedziałek, 16 października 2017 08:57
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.

elektronik sigara