Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Akademia i zabawa karnawałowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 19 stycznia 2010 09:52

zs-101_1704minNa specjalną akademię, która odbyła się 16 stycznia br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipiu zaprosili  swoje babcie i dziadków (około 40 osób). Zbigniew Śliwa - dyrektor szkoły przywitał gości, wśród których był Wójt Gminy Brody Andrzej Przygoda, radny gminy Brody  – Jarosław Pastuszka, członkowie rady rodziców oraz seniorzy, dla których dzieci przygotowały program artystyczny.

Dzieci zaprezentowały aż dwa przedstawienia. Każdy z uczniów szkoły miał do odegrania rolę w co najmniej w jednym z nich.  Dzieci wystawiły jasełka oraz  bajkę o Kopciuszku. Były też piosenki o kochanych babciach i dziadkach, którzy zawsze mają czas dla swych wnuków. Uczniowie sumiennie przygotowywali się do tego występu pod okiem Pani Małgorzaty Chedy, Justyny Marczak oraz Beaty Majchrzyk. Wójt Andrzej Przygoda podziękował dzieciom za występ oraz podarował im słodycze.

Na zakończenie zaśpiewał zespół „Echo” z Adamowa, który otrzymał od publiczności gromkie oklaski.  Impreza zakończyła się zabawą dla dzieci, które przygotowały na tą okazję ciekawe stroje karnawałowe.

 

 


Galeria zdjęć: Fot. Z. Śliwa


Poprawiony: wtorek, 19 stycznia 2010 14:52
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.

elektronik sigara