Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Wyjątkowe święto PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
środa, 04 października 2017 12:33

staw-kunowski-dzien-gluchych-glowneM  W Szkole Podstawowej w Stawie Kunowskim odbyła się niecodzienna uroczystość. Podczas apelu z okazji Międzynarodowego Dnia Niesłyszących uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności posługiwania się językiem migowym, którego uczą się już od przedszkola.

  Podczas występu zwrócono uwagę na problem tolerancji, niepełnosprawności oraz na prawa i osiągnięcia ludzi niesłyszących. Wskazano, że niepełnosprawny to nie znaczy gorszy. Międzynarodowe obchody Dnia Niesłyszących mają na celu zwrócenie uwagi na problemy z jakimi borykają się oni na całym świecie.
Podczas uroczystości nastąpiło także rozstrzygnięcie plebiscytu na Najlepszego Kolegę organizowanego i przeprowadzonego przez Samorząd Szkolny. W kategorii klas młodszych najfajniejszym chłopakiem okazał się Szymon Cieślik z klasy III, a w klasach IV - VII zwyciężył Kacper Kita, uczeń klasy VII. Zwycięzcom gratulujemy. Przewodnicząca samorządu uczniowskiego Julia Dwojak złożyła też całej męskiej społeczności życzenia z okazji niedawno obchodzonego Dnia Chłopaka.

Poprawiony: środa, 04 października 2017 13:51
 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.

elektronik sigara