Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Łamali literackie szyfry PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wlazłowska-Chodyra, Rajmund Gębura   
środa, 27 września 2017 11:04

glowneM-dzieci-z-adamowa-w-kieleckiej-bibliotece004 
  19 września uczniowie klas III – V Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Adamowie wybrali się do Kielc. Pierwszym punktem programu była wizyta w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i udział w zajęciach „Literackie spotkania z Borejkami. Mali detektywi".

   Uczniowie wymieniali najpierw znane sobie książki detektywistyczne oraz zapoznali się z fragmentami powieści „Małomówny i rodzina". Następnie zostali podzieleni na grupy i otrzymali różne zdania „detektywistyczne". Szukali książek według podanego klucza, łamali kody, odszyfrowywali wiadomość zapisaną w alfabecie Morse'a. Uczestniczyli także w zabawach ruchowych: „Wyścig z jajkiem" i „Bezludna wyspa". Na koniec dzieci pozowały do zdjęcia z wielkim Koziołkiem – Matołkiem, jednym z bohaterów książek Kornela Makuszyńskiego - patrona ich szkoły.
Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Zabawek i Zabawy gdzie zaplanowane były warsztaty dotyczące legend świętokrzyskich. Po nich uczniowie mieli czas na zapoznanie się z eksponatami znajdującymi się w muzeum. Największą atrakcją była możliwość dotknięcia wielu z nich. Wycieczkę zorganizowała Katarzyna Wlazłowska – Chodyra. Udział wzięły w niej także panie: Katarzyna Bernaciak oraz Małgorzata Kusiak – Wiecha.

Poprawiony: środa, 27 września 2017 11:58
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!

elektronik sigara