Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Festyn na zakończenie lata (film, zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Wojciechowska, Mariusz Zawłocki   
wtorek, 26 września 2017 11:30

festyn-rodzina-zakonczenie-lata-ekologia-brody-minNa scenie pod zaporą odbyła się kolejna impreza plenerowa. Po raz pierwszy zorganizowano Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci z Gminy Brody. Jego hasłem przewodnim były zmiany klimatyczne oczami dziecka. Pomysł spodobał się publiczności, dlatego impreza typu „Mam talent" organizowana będzie w kolejnych latach.

Za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie, wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowa w Lipiu otrzymali bilety do kina. Drukarki dla szkół wywalczyli uczniowie z Krynek (II miejsce) oraz z Dziurowa. Pozostałe nagrody - radioodtwarzacze przekazano placówkom w Adamowie, Brodach, Lubieni, Rudzie i Stykowie. Występy oceniało jury w składzie: Dorota Dyka Skarbnik Gminy Brody, Dorota Grudnika-Glina, Dorota Bernat, Ryszard Kutera, Piotr Kosiela i Robert Sowiński. W trakcie festynu odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej bieżni i skateparku. Obiekty te poświęcił ks. kan. Wojciech Zdon. Obecni byli radni wraz z przewodniczącym Stanisławem Wroną, Zdzisław Zwoliński – Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej, które przekazało na ten cel dofinansowanie z Unii Europejskiej oraz Tomasz Margula Dyrektor Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej.
Organizatorów festynu - Stowarzyszenie Profilaktyczno - Społeczne „Rodzina" - wspierała pani Marzena Bernat Wójt Gminy Brody. Uczestników festynu częstowano potrawami regionalnymi. Była karuzela i inne atrakcje dla dzieci. Najmłodsi z wielkim zainteresowaniem oglądali pokaz cyrkowy „Don Salvio". Artysta zachęcał dzieci do wspólnej zabawy. Duże wrażenie zrobił prezentowany przez niego czterometrowy pyton tygrysi, z którym każdy mógł sobie zrobić zdjęcie. Na zakończenie imprezy, publiczność bawiła się przy muzyce disco polo w wykonaniu zespołu „Shantel" z Rzeszowa.

 


 

 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.

elektronik sigara