Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Spotkanie z biskupem i pantomima (film, zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki, Anna Wojciechowska   
piątek, 15 września 2017 09:36

lubienia-biskup-henryk-tomasik-gmina-brody-07minW dniu 14 września br., ksiądz biskup Henryk Tomasik odwiedził parafię w Lubieni. Rozmawiał z dziećmi, młodzieżą i odprawił odpustową mszę świętą. Uczniowie zaprezentowali wzruszającą pantomimę o Janie Pawle II – patronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lubieni.

Wizyta biskupa rozpoczęła się w budynku szkolnym. Pani Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody powitała duszpasterza w imieniu samorządu gminy i podarowała mu książkę o naszych okolicach. Kwiaty gościowi wręczył Sławomir Leśniewski - dyrektor szkoły. Następnie ksiądz biskup zabrał głos i szybko nawiązał kontakt z dziećmi i młodzieżą, żartował i zadawał im pytania dotyczące życia chrześcijańskiego. Dialog utrzymany był w miłej atmosferze. Do refleksji skłaniała pantomima w wykonaniu starszych uczniów. Poprzez sugestywne sceny, młodzież pokazywała realia reżimu komunistycznego, wpływ Jana Pawła II na losy Polski i wyrażała emocje towarzyszące pielgrzymkom papieża do Ojczyzny. W realizacji spektaklu, uczniom pomagała pani Jolanta Lipa i Agnieszka Lotko.

Wizyta biskupa odbyła się w święto Podwyższenia Krzyża Świętego - dzień odpustu parafialnego w Lubieni. Przed mszą sprawowaną przez Henryka Tomasika, głos zabrał proboszcz - ks. kan. Krzysztof Orzeł. Opowiadał o czci dla krzyża Chrystusa i dziękował pasterzowi diecezji za odwiedziny. Tegoroczny odpust miał dla parafian wyjątkowo podniosły charakter.

 


Poprawiony: piątek, 15 września 2017 13:03
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.

elektronik sigara