Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Brody na dożynkach w Kałkowie (film, zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 11 września 2017 13:59

dozynki-kalkow-2017-powiat-starachowicki-01-minW miniona niedzielę, w Kałkowie odbyły się dożynki diecezjalno – powiatowo – gminne. Na uroczystości obecna była delegacja gminy Brody wraz z pięknym wieńcem dożynkowym. Do sanktuarium Bolesnej Królowej Polski przybyło także wielu mieszkańców gminy oraz przedstawiciele samorządu wraz z panią wójt Marzeną Bernat na czele.

Gospodarzami dożynek byli: ks. Zbigniew Stanios – kustosz sanktuarium, Danuta Krępa – Starosta Powiatu Starachowickiego i Marek Wojtas Wójt Gminy Pawłów. Dożynki w Kałkowie znane są z barwnego korowodu. W tym roku uczestniczyło w nim wiele, pięknie ozdobionych ciągników. Były tam maszyny nowoczesne takie jak traktor Lamborghini a także starsze takie jak Ferguson z 1947 roku. Nie zabrakło również tradycyjnych zaprzęgów konnych. Korowód prowadziła orkiestra dęta złożona z muzyków z Kunowa i Brodów. Głównym celebransem mszy świętej był ksiądz prałat Jarosław Wojtkun, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. We mszy św. uczestniczyło wiele osób ubranych w stroje ludowe. Naszą gminę reprezentował m. in. zespół „Brodowianki", który wystąpił potem na festynie. W części oficjalnej pikniku, cztery osoby udekorowano Odznaką „Zasłużony dla Rolnictwa". Wśród nich byli rolnicy: Paweł Adamczyk z Krynek oraz Kamil Gawarecki z Młynka. Odznaczenie wręczał poseł Michał Cieślak i Tomasz Kuśnierek - Zastępca Dyrektora Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W trakcie pikniku odbył się rodzinny bieg po Ziemi Pawłowskiej - Biegaj z Plusem. Imprezę zakończył występ kapeli folkowej „Góralska Hora".

 


Poprawiony: poniedziałek, 11 września 2017 15:02
 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link

elektronik sigara