Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Gmina przejmuje szkołę w Lipiu (zdjęcia, film) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki, Anna Wojciechowska   
wtorek, 05 września 2017 13:42

rozpoczecie-roku-lipie-30-minUroczysty charakter miało rozpoczęcie roku szkolnego w Lipiu. Na spotkaniu wielokrotnie padały słowa, że jest to historyczna chwila – nie tylko dla jednej wsi ale i dla całej gminy. Od września, szkoła podstawowa znajdować się będzie pod opieką gminy Brody. Jest to rzadka sytuacja, w naszym regionie panuje bowiem odwrotny trend.

Gospodarzem spotkania była Iwona Frolovs nowa dyrektorka szkoły podstawowej. Placówka, wcześniej zarządzana była przez Stowarzyszenie Oświatowe „Nasza Szkoła". Organizacja ta wyraziła chęć, by gmina prowadziła dalej podstawówkę w Lipiu. Pani Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody wyraziła radość, że to za jej kadencji szkoła wraca do struktur gminy. Dziękowała wszystkim, którzy wsparli ją w tym działaniu. Mariola Gałka – prezes starachowickiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego powiedziała że z tej zmiany zadowoleni będą rodzice, dzieci i nauczyciele. Przedstawicielki stowarzyszenia – Justyna Marczak i Beata Majchrzyk podziękowały włodarzom, rodzicom za pomoc w czasie piętnastu lat funkcjonowania szkoły. Dodały, że dzięki inicjatywie pani wójt, szkoła ma szanse na dalsze istnienie i rozwój.

Następnie, dzieci wystawiły ciekawe przedstawienie pt. „Kopciuszek". Artyści świetnie się spisali. W szkole w Lipiu uczy się tylko 36 dzieci, dlatego niektórzy aktorzy wcielali się po kilka ról. W spektaklu było wesołych i wiele zaskakujących scen, takich jak przymierzanie gościom na sali buta, którego zgubił Kopciuszek. Ponadto, jeden z uczniów, w sympatyczny sposób sparodiował występ Zenona Martyniuka.

W rozpoczęciu roku szkolnego, poza wyżej wymienionymi osobami wzięli udział radni powiatowi: Tomasz Margula, Jerzy Stachuczy, radni gminy Brody wraz z panem przewodniczącym Stanisławem Wroną, Dorota Grudnicka-Glina dyrektor Centrum Usług Wspólnych, Michał Gutowski – zastępca wójta, dyrektorzy szkół, sołtysi i mieszkańcy Lipia. Wiersze ułożone na tę uroczystość zaprezentowała pani Krystyna Jóźwik – emerytowana dyrektorka szkoły w Lipiu oraz radny Tadeusz Bernaciak.

 


Poprawiony: wtorek, 05 września 2017 14:12
 

Czy wiesz, że...

w latach 1919-1954 wsie na naszym terenie należały do gminy Styków z siedzibą w Starachowicach? W 1952 roku gmina składała się z 12 gromad: Brody, Budy, Brodzkie, Dziurów, Jabłonna, Kuczów, Lipie, Lubienia, Michałów, Ruda, Skała, Styków i Styków Kolonia.

elektronik sigara