Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Nowe kadencje dyrektorów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 24 sierpnia 2017 12:25

dyrektorzy-szkoly-gmina-brody-iwona-frolovs-danuta-turek-ewa-stawiarska-grzegorz-ksiezak-minRozstrzygnięto cztery konkursy na dyrektorów szkół w gminie Brody. Na kolejne kadencje wybrano dotychczasowych dyrektorów. Ewę Stawiarską (szkoła w Rudzie), Halina Turek (w Dziurowie), Grzegorz Księżak (w Krynkach). Nową osobą w gronie dyrektorów jest Iwona Frolovs. Od września kierować będzie szkołą w Lipiu.

Na cztery konkursy zgłoszono po jednej kandydaturze. Do tej pory, podstawówka w Lipiu prowadzona była przez Stowarzyszenie Oświatowe „Nasza Szkoła". Organizacja ta wyraziła chęć, by gmina przejęła placówkę. Dlatego konieczne było ogłoszenie konkursu.


Iwona Frolovs, pracowała wcześniej w Szkole Podstawowej w Lubieni (edukacja wczesnoszkolna). W latach 1993 -1996 uczyła religii. Była także nauczycielką w polskich szkołach w Krasławie (Łotwa), Rydze i Moskwie. Ukończyła studia na kierunku edukacja wczesnoszkolna, studium nauczycielskie oraz studium katechetyczne. Jako dyrektor chciałaby żeby szkoła w Lipiu nie tylko edukowała młode pokolenie ale stała się placówką środowiskową, czyli ośrodkiem kultury dostępnej i miejscem otwartym dla całego społeczeństwa – również dla osób starszych.

 


Halina Turek jest dyrektorem szkoły w Dziurowie od 2012r. Prowadzi też zajęcia z plastyki, edukacji wczesnoszkolnej. Skończyła studia na kierunku oligofrenopedagogika, studia podyplomowe na kierunku technika i wychowanie informacyjne. Dalsze plany pani dyrektor to utworzenie miasteczka ruchu drogowego. Zamierza w szkole kłaść nacisk między innymi na akcje związane z ekologią, działalnością artystyczną i rozwojem przedszkola.

 

 

 

Ewa Stawiarska, od 1991 roku pełniła funkcję dyrektora Publicznego Gimnazjum w Rudzie. Ponadto uczy geografii i wychowania fizycznego. Ukończyła studia magisterskie na wydziale geografia. W jej wizji szkoły ważne miejsce zajmuje rozwój szkółki kajakarskiej, Planuje m. in. utworzyć jedyny w województwie świętokrzyskim sportowy klub kajakarstwa nizinnego.

 

 


Grzegorz Księżak był dyrektorem gimnazjum w Krynkach od 2015 roku. Pracował jako edukator w Centrum Doskonalenia Kadr Oświatowych. Ukończył studia magisterskie i doktoranckie z teologii. Jako dyrektor chciałby żeby utworzone było Szkolne Centrum Pomocy Psychologicznej, pracownia językowa oraz przedszkole czynne przez dziesięć godzin. Jego zamierzeniem jest także integracja pracowników i wzmocnienie ducha pracy zespołowej. Jest to ważne ponieważ placówka powstała po połączeniu dwóch rad pedagogicznych.

 

Poprawiony: piątek, 25 sierpnia 2017 06:40
 

Czy wiesz, że...

w latach 1919-1954 wsie na naszym terenie należały do gminy Styków z siedzibą w Starachowicach? W 1952 roku gmina składała się z 12 gromad: Brody, Budy, Brodzkie, Dziurów, Jabłonna, Kuczów, Lipie, Lubienia, Michałów, Ruda, Skała, Styków i Styków Kolonia.

elektronik sigara