Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Tłumy pod zaporą (filmy, zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Wojciechowska, Mariusz Zawłocki, Rajmund Gębura   
wtorek, 22 sierpnia 2017 14:05

akcent-zenek-martyniuk-festyn-pod-zapora-brody-minTysiące osób z gminy Brody i okolic przyszło na festyn w Brodach. Główną atrakcją wieczoru był koncert Zenona Martyniuka z zespołem „Akcent". Oprócz gwiazdy disco polo na scenie można było zobaczyć występy zespołów, solistek oraz tancerzy z Brodów i Starachowic.

Podczas Festynu Pod Zaporą rockowe piosenki zaśpiewała Julia Dudek. Towarzyszył jej zespół w składzie: Miłosz Weimann, Andrzej Śliwa i Konrad Gębura. Marta Miller natomiast zaprezentowała utwory popowe i refleksyjne. Następnie wystąpił Zespół Taneczny „Plejada" z Centrum Kultury w Starachowicach, Wśród wykonawców byli: Orkiestra Dęta Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brody oraz zespoły śpiewacze: „Echo Adamowa", „Brodowianki", „Jarzębina" oraz dzieci ze Studia Piosenki CKiAL. Po prezentacjach artystów pani Wójt zaprosiła wszystkich do obejrzenia pokazu fajerwerków oraz wspólnej zabawy podczas koncertu Disco Polo Show.

Wraz z liczną publicznością, na festyn przybyli goście specjalni. Wśród nich byli m. in.: Agata Wojtyszek - Wojewoda Świętokrzyski, Mariusz Gosek, Dyrektor Biura Senatora Jacka Włosowicza i Posła Zbigniewa Ziobry, Agata Gałka-Bernacka – Dyrektor Biura Wojewody Świętokrzyskiego, Ryszard Gliwiński – Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Dorota Łukomska - Burmistrz Miasta i Gminy Stąporków, władze policji, straży pożarnych i Lasów Państwowych.

Impreza transmitowana była na antenie Radia ESKA w ramach audycji ESKA SUMMER CITY 2017. Podczas festynu zbierano datki na leczenie Antosia ze Starachowic, który choruje na porażenie mózgowe czterokończynowe oraz padaczkę lekooporną. Po raz pierwszy, dla uczestników imprezy gmina zakupiła upominki promocyjne. Rozdawano balony, wiatraczki i opaski odblaskowe. Jak co roku, na placu rozstawione były stoiska gastronomiczne i tzw. wesołe miasteczko.

Festyn zorganizował samorząd gminy Brody. Pani Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody powiedziała, że mieszkańcy gminy zasługują na imprezę na najwyższym poziomie. To zamierzenie udało się zrealizować w stu procentach.

 

Zenon Martyniuk:

 

 

Wideorelacja z festynu:

 

Julia Dudek "Co mi Panie dasz":

 

Julia Dudek "Zamigotał świat":

 

 

 

 

Poprawiony: środa, 23 sierpnia 2017 10:11
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.

elektronik sigara