Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Kolędy w rodzinnej atmosferze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 12 stycznia 2010 11:31

mz-DSC01824min9 stycznia, (w sobotę) w kościele parafialnym w Adamowie, odbył się wieczór kolęd, w którym wystąpiły zespoły śpiewacze działające przy centrum kultury oraz Gminna Orkiestra Dęta dyrygowana przez Wójta Gminy Brody Andrzeja Przygodę. Jeden z instrumentów – helikon na tyle spodobał się proboszczowi parafii – ks. Andrzejowi Bartosińskiemu, że sam spróbował po raz pierwszy na nim zagrać.

W kościele panowała rodzinna atmosfera – głównie dzięki temu, że Parafia Adamów należy do niewielkich, a proboszcz obdarzony jest poczuciem humoru oraz umiejętnością utrzymywania dystansu do samego siebie. Nastrój Bożego Narodzenia tworzyły kolędy śpiewane przez:  Chór Męski Parafii Krynki, „Echo” z Adamowa, „Seniorzy”, „Brodowianki”, „Dziurowianki” oraz  „Jarzębina” z Dziurowa.

Ksiądz proboszcz podziękował parafianom za obecność, oraz za pomoc w przygotowaniu spotkania. Miłym zakończeniem wieczoru było spotkanie karnawałowe w Szkole Podstawowej w Adamowie. Brali w niej udział członkowie zespołów artystycznych oraz chętni mieszkańcy Adamowa. Do tańca przygrywał zespół zorganizowany ad hoc z obecnych na sali muzyków.

 

W związku z problemami technicznymi nie możemy odczytać filmu z tej uroczystości. Gdy tylko otrzymamy materiał - opublikujemy go na stronie.Galeria zdjęć:


Poprawiony: środa, 20 stycznia 2010 09:12
 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link

elektronik sigara