Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

„Bądź sobą – żyj zdrowo” (film) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Wojciechowska   
środa, 28 czerwca 2017 11:05

happening-profilaktyczny-gim-ruda09-min6 czerwca w Publicznym Gimnazjum w Rudzie odbył się Gminny Happening Profilaktyczny. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcyjnych propozycji poprzez które chcieli pokazać formy zdrowego spędzania czasu wolnego, zachęcić do rozwijania zainteresowań i pasji jako alternatywy dla uzależnień.

Na początku młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu w Rudzie opowiedziała o swoich akcjach i zachęcała do działalności społecznej. Następnie odbyły się występy artystyczne. Uczniowie mieli okazję pochwalić się swoimi talentami wokalnymi, tanecznymi i recytatorskimi. Duże zainteresowanie wśród obecnych wzbudził pokaz i nauka udzielania pierwszej pomocy pod kierunkiem pana Grzegorza Bernaciaka.
Na zakończenie gimnazjaliści z Rudy przedstawili zasady zdrowego trybu życia oraz odbyła się degustacja przygotowanych potraw. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych z Lubieni, Brodów, Dziurowa, Adamowa, Stykowa oraz gimnazjów w Krynkach i Rudzie. Wśród gości byli: Dorota Grudnicka–Glina dyrektor Centrum Usług Wspólnych, radny Tadeusz Bernaciak, Ryszard Kutera – wiceprezesa Stowarzyszenia Społeczno – Profilaktycznego „Rodzina". Całe przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez gminę Brody w ramach programu rozwiązywania problemów alkoholowych. Happening został zorganizowany przez nauczycielki: Iwonę Górecką i Beatę Kryzińską przy dużym wsparciu pani dyrektor Ewy Stawiarskiej. Współorganizatorem imprezy było Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach. Tomasz Margula – dyrektor centrum poprowadził imprezę.

 

 

fot: Jowita Kaszuba-Lipa

 

Poprawiony: piątek, 30 czerwca 2017 14:09
 

Czy wiesz, że...

szlakowskaz-mprzez teren gminy Brody wytyczono i oznakowano łącznie ok 136 km szlaków turystycznych: pieszych i rowerowych?

elektronik sigara