Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

"W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Wojciechowska   
wtorek, 27 czerwca 2017 12:07

szczebrzeszyn-wycieczka-gimnazum-ruda15-minPod takim hasłem na przełomie maja i czerwca gimnazjaliści z Rudy poznawali walory turystyczno - przyrodnicze Roztoczańskiego Parku Narodowego. Ubrani w niebieskie chusty z napisem „Moja Gmina Brody Świętokrzyskie" promowali swoją małą Ojczyznę w tamtym regionie Polski. Uczniowie rozpoczęli wyprawę od zwiedzania Krasnobrodu.

Z tarasu widokowego podziwiali panoramę miasta, malowniczy krajobraz rzeki Tanwi oraz 24 wodospady. Następnym etapem był Zwierzyniec zwany ,,Perłą Roztocza'', Stawy Echo oraz Muzeum Etnograficzno-Przyrodnicze w Guciowie. W Zamościu zwiedzali Ratusz, rynek z ormiańskimi kamienicami, Muzeum Barwy i Oręża a w Szczebrzeszynie malownicze źródełko z drewnianym pomnikiem chrząszcza. Największą atrakcją dla młodzieży był spływ kajakowy po rzece Wieprz a prawdziwym wyzwaniem okazał się pobyt w parku linowym. Niektórzy musieli zmierzyć się ze strachem i lękiem wysokości. Po pięciu dniach zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do domu. Wycieczka odbyła się dzięki sponsorom oraz bardzo dobrej organizacji i opiece nauczycieli. W gronie opiekunów znaleźli się: Maria Cząstka,  Ewa Stawiarska,  Jowita Kaszuba- Lipa,  Hubert Stachura. Wsparcia finansowego udzielili: pani wójt Marzena Bernat, Magdalena i Maciej Kania, państwo Renata i Jarosław Wójcik, Agnieszka i Marek Sarna,  Agnieszka i Mirosław Złotorowicz.

 

fot: p. Jowita Kaszuba-Lipa

Poprawiony: wtorek, 27 czerwca 2017 13:41
 

Czy wiesz, że...

w latach 1919-1954 wsie na naszym terenie należały do gminy Styków z siedzibą w Starachowicach? W 1952 roku gmina składała się z 12 gromad: Brody, Budy, Brodzkie, Dziurów, Jabłonna, Kuczów, Lipie, Lubienia, Michałów, Ruda, Skała, Styków i Styków Kolonia.

elektronik sigara