Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Czas na wakacje! (filmy) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 26 czerwca 2017 11:44

zakonczenie-roku-szkolnego-gmina-brody-gimnazjum-ruda-11minW gimnazjum w Rudzie odbyły się gminne uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego. Były prezenty dla najlepszych uczniów, podziękowania dla ich rodziców i nauczycieli. Uczniowie zaprezentowali bardzo ciekawe przedstawienie.

Gimnazjaliści z Rudy wystawili skecze. Pokaz możliwości aktorskich dał m. in. Kacper Michta. Był słynny już taniec z szarfami, w wykonaniu uczniów podstawówki i piosenka, którą zaśpiewały przedszkolaki z Rudy. Uczennice starszych klas zaskoczyły publiczność nietuzinkowym występem – tańcem czarno-białych nóg. Dziewczęta: Kinga Klepacz, Maja Pastuszka, Agnieszka Różycka pięknie zaśpiewały m. in. „Czas nas uczy pogody" Grażyny Łobaszewskiej. W trakcie akademii, zaprezentowano także wiersz Jolanty Jasztal.
Po występach, Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody wraz ze Stanisławem Wroną – Przewodniczącym Rady Gminy, wręczali najzdolniejszym uczniom wakacyjne prezenty takie jak plecaki, przenośne ładowarki do telefonów. Szczególnie wyróżniono Kalinę Rączkę – laureatkę w konkursie matematycznym organizowanym przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty. Otrzymała ona m. in. plecak z panelem słonecznym. Listy gratulacyjne od władz gminy wręczono rodzicom oraz wychowawcom prymusów.

Dorota Grudnicka-Glina – Dyrektor Centrum Usług Wspólnych powiedziała o tym, że po wakacjach, wszystkie szkoły prowadzone przez samorząd otrzymają nowe wyposażenie. W Adamowie wybudowane zostanie boisko ze sztuczną nawierzchnią wraz z zapleczem sportowym. Ponadto, w szkole w Rudzie będzie remont części budynku i zakupione zostaną m. in. kajaki. Na uroczystości była Mariola Gałka – prezes starachowickiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, przedstawiciele urzędu gminy: Dorota Dyka, Michał Gutowski, Jan Kosiela oraz Marta Prokop Przewodnicząca Rady Rodziców.
Na spotkaniu, pani wójt mówiła o wprowadzaniu reformy oświaty w naszej gminie. Zapewniała, że po pierwszym września nie będzie planowanych zwolnień nauczycieli a system oświaty będzie działał sprawnie. W związku z przekształceniami - dyrektorka Szkoły Podstawowej w Rudzie przestanie pełnić swoją funkcję. Z tej okazji Barbara Pikus wręczała podziękowania osobom, które szczególnie jej pomogły w zarządzaniu placówką (Marzenie Bernat, Michałowi Gutowskiemu, Ewie Stawiarskiej, Tadeuszowi Bernaciakowi, Beacie Szustak, Ewie Bąk, Ninie Kumek, Marlenie Iwan, Małgorzacie Zawłockiej, Wojciechowi Kani.

Lista nagrodzonych uczniów z najwyższymi wynikami w nauce i oceną z zachowania:
Dominika Walkiewicz - Szkoła Podstawowa w Adamowie, Patrycja Kutera - S.P. w Brodach, Wiktoria Janiec – S.P. w Dziurowie, Mikołaj Kowalski – S.P. w Krynkach, Amelia Stępień, Maciej Rożek – ZSP w Lubieni, Mikołaj Pasieka – ZPO w Stykowie, Aleksandra Glina – S.P. w Lipiu, Maja Ziętek – S.P. w Rudzie, Milena Rozwadowska – S.P. w Rudniku, Julia Dwojak – S.P. w Stawie Kunowskim, Kinga Karwacka, Wiktoria Olesińska, Marta Miller, Aleksandra Koszarska – P.G. w Krynkach, Kacper Michta – P.G. w Rudzie.

Lista nagrodzonych uczniów z najwyższymi wynikami egzaminu gimnazjalnego:
Diana Pawłowska – P.G. w Krynkach, Eryk Imos – P.G. w Rudzie.

 


Zakończenie roku szkolnego w gimnazjum w Rudzie - Fot.: Jowita Kaszuba-Lipa:

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 26 czerwca 2017 14:59
 

Czy wiesz, że...

oltarz-ofiarjeden z olbrzymich głazów w rezerwacie "Skały w Krynkach", według miejscowej legendy służył za ołtarz ofiarny?

Podobno niejaki Gutan składał tam krwawe ofiary bogowi Krynosowi.

elektronik sigara