Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

„Plastuś” uczy i bawi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kusiak, Anna Wojciechowska   
poniedziałek, 26 czerwca 2017 11:42

biblioteka-plastus-sp-adamow01-min23 maja w Starachowickiej bibliotece „Plastuś" odbyła się ciekawa lekcja z udziałem dzieci klas II i III Szkoły Podstawowej w Adamowie. Uczniowie zostali powitani przez  kierowniczkę placówki, panią Magdalenę Mroczek. Następnie udali się do czytelni gdzie wysłuchali interesującą historię o pewnym szlachetnym sułtanie oraz przebiegłym magu. Na podstawie opowiadania, dzieci podzielone na grupy musiały wykonywać różne zadania.

Maluchy zapoznały się z określeniami władców różnych krajów, układały puzzle przedstawiające pałac sułtana oraz nauczyli się arabskiego tańca. Zajęcia w czytelni nie tylko bawiły ale pogłębiły ich wiedzę z zakresu geografii i historii. Na koniec spotkania każde dziecko dostało pamiątkową zakładkę do książki. Wycieczkę zorganizowały Katarzyna Wlazłowska-Chodyra oraz Katarzyna Bernaciak.

 

Poprawiony: poniedziałek, 26 czerwca 2017 12:08
 

Czy wiesz, że...

bocian.czchciałbyś na własne oczy zobaczyć bocian czarnego? Ten rzadki gatunek wybrał na miejsce gniazdowania niedostępne partie rezerwatu "Rosochacz". Miłośnik przyrody dostrzeże tam wiele ciekawych gatunków flory i fauny.

elektronik sigara