Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Majowe dni książki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Łata, Anna Wojciechowska   
środa, 31 maja 2017 10:42

majowe-dni-ksiazki-szkola-krynki02-min19 i 30 maja 2017r. Publiczna Szkoła Podstawowa w Krynkach obchodziła Dzień Książki. Uczniowie klas IV i VI przedstawili spektakl „Sąd nad książką". Hol szkolny zmienił się w salę sądową, a społeczność szkolna zasiadła na widowni, aby obserwować przebieg procesu. Po wysłuchaniu świadków oskarżenia i świadków został wydany werdykt:                  KSIĄŻKA JEST BARDZO WAŻNYM ELEMENTEM NASZEGO ŻYCIA.

Celem akademii było zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania oraz korzystania z biblioteki i jej zasobów. Całości dopełniły wesołe piosenki oraz ciekawe stroje i dekoracje. Uroczystość przygotowały pani Beata Zięba oraz pani Iwona Łata. Ponadto uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie czytelniczym pod hasłem: „Znam baśnie Hansa Christiana Andersena". Odbył się także konkurs plastyczny: „Jestem ilustratorem baśni Hansa Christiana Andersena". Zawody miały zachęcić uczniów do zapoznania się z twórczością „króla bajek". Rywalizacja między uczniami była ogromna.

Ostatecznie wyłoniono zwycięzców:
I miejsce – kl. I
II miejsce – kl. II
III miejsce – kl. III
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody i słodkie upominki. Za organizację i przebieg konkursów odpowiedzialne były pani Kinga Jagieła oraz pani Iwona Górecka.

 

 

Poprawiony: środa, 31 maja 2017 11:35
 

Czy wiesz, że...

skwkrgłazy z rezerwatu "Skały w Krynkach" powstały z osadów dolnotriasowej rzeki, a zaledwie 2 km od  od rezerwatu, znajduje się odsłonięcie skał powstałych w podobnym okresie, lecz w środowisku morskim. Zobacz

elektronik sigara