Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Śpiewy pod kapliczką św. Rity (film) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 29 maja 2017 11:41

dziurow-majowka-sw-rita-msza-sw-gmina-brody-12minCo roku pod koniec maja, przy kapliczce św. Rity w Dziurowie odprawiane są msze polowe. W tym roku uroczystość miała bardzo bogatą oprawę. Występowała brodzka orkiestra dęta oraz dwa zespoły: „Echo Adamowa" i „Jarzębina". Ołtarz osłonięty był ozdobną, drewnianą wiatą ufundowaną przez pana Jarosława Bernata.

We mszy świętej uczestniczyło ponad sto osób. Obecna była także pani wójt Marzena Bernat. Na zakończenie celebracji, ks. Adam Żmuda – proboszcz miejscowej parafii poświęcił obrazki i płatki róż, które rozdawano chętnym na znak czci dla patronki spraw najtrudniejszych.

Inicjatorką mszy i majówki pod figurą na ul. Spacerowej jest pani Magdalena Stach. W przygotowaniu wydarzenia wsparła ją rodzina, znajomi i zespół „Echo Adamowa". Po raz pierwszy, w organizację spotkania włączyło się Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach. Pani Magdalena darzy świętą Ritę szczególnym szacunkiem po tym jak w 2013 r. zachorowała na nowotwór, miała problemy finansowe i utrapienia duchowe. Mówiła, że odkąd zaczęła się modlić do świętej Rity, jej życie zmieniło się na lepsze. Z wdzięczności postawiła na swojej posesji kapliczkę.

 


Poprawiony: poniedziałek, 29 maja 2017 12:04
 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.

elektronik sigara