Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Policja słucha mieszkańców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 11 grudnia 2009 08:15

mz-DSC00839pp-minW Urzędzie Gminy Brody, 10 grudnia, odbyła się debata o bezpieczeństwie. W trakcie zeszłorocznej dyskusji zgłoszono wiele wniosków i sugestii dotyczących funkcjonowania policji. W czasie czwartkowego spotkania Pani komendant brodzkiego komisariatu  Wioletta Hamera udowodniła zebranym, że te wnioski wzięto pod uwagę. We wskazanych miejscach patrole były częstsze. Coraz lepsza też jest współpraca dzielnicowych z mieszkańcami i urzędem gminy.

Na spotkaniu obecny był Wójt Gminy Brody Andrzej Przygoda, Komendant Powiatowy Policji w Starachowicach podinsp. Roman Jaśkiewicz oraz dzielnicowy rejonu Brody asp. Zbigniew Piotrowski. Pani Komendant Komisariatu Policji w Brodach zaprezentowała zebranym że tylko w okresie wakacji policjanci 660 razy kontrolowali rejony szkół, 255 razy sprawdzali miejsca gromadzenia się młodzieży, 1003 razy punkty sprzedaży i podawania alkoholu. Sprawców 33 wykroczeń ukarano mandatami. Od 1 do 19 września przeprowadzono działania mające na celu zmniejszenie przestępstw popełnianych przez młodzież. Oprócz kontroli okolic szkół, 217 razy sprawdzano punkty sprzedaży alkoholu, 96 razy miejsca spotkań młodzieży. Nałożono 28 mandatów.  35 razy kontrolowano boisko w Kuczowie pod kątem posiadania narkotyków. Scenę w Brodach oraz wiatę turystyczną w Brodach kontrolowano w br. 139 razy. Bardzo często kontrolowane są też okolice pod wiaduktem. Od zeszłorocznej debaty wzmożono kontrole policji w Stawie Kunowskim. Od początku roku fotoradar w Młynku wykrył 440 wykroczeń. 22 razy miały miejsce pomiary prędkości w Stykowie oraz na trasie Starachowice - Dziurów. W gminie Brody ujawniono 70 nietrzeźwych kierowców. Przeprowadzono 160  kontroli miejsc wypoczynku i 112 kontroli tzw. „dzikich” kąpielisk. 19 razy stwierdzono, że osoby korzystające z łodzi motorowodnych są pod wpływem alkoholu.  W 2009 roku zakupiono nowe radiowozy. Z braku środków nie udało się wymienić centrali telefonicznej w komisariacie.

W trakcie dyskusji Wójt Gminy Brody potwierdził, że policjanci na terenie gminy są bardziej widoczni, co przeciwdziała popełnianiu przestępstw. „Wiem, że zbyt dużo czasu funkcjonariuszom zajmuje wypełnianie różnorakich dokumentów. Należy to zmienić, żeby mogli ten czas wykorzystać na  patrolowanie terenu” – powiedział Andrzej Przygoda. Pani dyrektor gimnazjum w Rudzie Ewa Stawiarska dziękowała policjantom za częste sprawdzanie okolicy szkoły oraz  przystanków autobusowych. Obecni na spotkaniu dyrektorzy szkół potwierdzili, że policjanci częściej patrolują teren, ale nadal przy szkołach gromadzą się osoby spożywające alkohol. Sławomir Czarnecki ze stowarzyszenia „Rodzina” zwrócił uwagę na potrzebę spotkań profilaktycznych w szkołach, bo wciąż wiele przestępstw popełniają osoby nietrzeźwe.

Głównym owocem debaty jest to, że mieszkańcy gminy wypowiedzieli się o tym, co zagraża ich bezpieczeństwu  przez co dostarczyli policjantom ważnych informacji m. in. o tym który teren należy częściej patrolować i na jakie sprawy zwrócić szczególną uwagę. Pani komendant oraz wójt gminy już dziś zapraszają wszystkich chętnych na przyszłoroczną debatę.

 

 


Galeria zdjęć:


Poprawiony: poniedziałek, 14 grudnia 2009 12:35
 

Czy wiesz, że...

oltarz-ofiarjeden z olbrzymich głazów w rezerwacie "Skały w Krynkach", według miejscowej legendy służył za ołtarz ofiarny?

Podobno niejaki Gutan składał tam krwawe ofiary bogowi Krynosowi.

elektronik sigara