Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Rocznica i andrzejki bez alkoholu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 02 grudnia 2009 11:24

mz-DSC00416Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Rodzina” zorganizowało w sobotni wieczór (28 listopada), w Szkole Podstawowej w Krynkach, Jesienne Forum Trzeźwościowe połączone z obchodami 11 rocznicy postania organizacji.  Organizatorzy zaprosili Piotra Nagiela z programem „Daj siebie innym”. Spotkanie to, jak i inne działania „Rodziny”, wsparł finansowo Urząd Gminy Brody.

Prezes i wiceprezes stowarzyszenia: Ryszard Kutera i Sławomir Czarnecki, wręczyli okolicznościowe statuetki jako podziękowanie dla osób i instytucji wspierających „Rodzinę” w promowaniu trzeźwego stylu życia. Otrzymali je między innymi : Andrzej Przygoda - Wójt Gminy Brody, Komisariat Policji w Brodach, Redakcja Echa Dnia, Robert Romański- dyrektor Szkoły Podstawowej w Krynkach.

Było wiele dyplomów i pisemnych podziękowań. Wójt wręczał także certyfikaty odbycia szkolenia z zakresu profilaktyki narkomanii, które we współpracy z miastem Iłża odbyło się 2 października br. w Marculach

Na spotkaniu przekazano nagrody dla dzieci - zwycięzców w konkursie plastycznym pod nazwą “Stop uzależnieniom” zorganizowanym przez „Rodzinę”. Nagrody otrzymali: 1. Klasa II c Publicznego Gimnazjum w Rudzie za pracę zbiorową, 2. Diana Bryła z klasy IV szkoły w Dziurowie, 3. Klasa IIa z Gimnazjum w Rudzie, 4. Izabela Garbacz klasa II Gimnazjum w Rudzie, 5. Klasa IIId Gimnazjum w Rudzie.

Rocznica stowarzyszenia była okazją do podsumowania działalności w sferze profilaktyki uzależnień. Imprezy, które stowarzyszenie zorganizowało wspólnie lub samodzielnie, odwiedziło w tym roku kilka tys. ludzi. Największą był festyn “Trzeźwe lato z mamą i tatą”. Co roku „Rodzina” przygotowuje paczki mikołajkowe dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, patologicznych, biednych. Członkowie stowarzyszenia i ich goście organizują wspólną wigilię. W mijającym roku stowarzyszenie przekazało potrzebującym rekordową ilość -  ok. 50  ton produktów żywnościowych, z ostrowieckiego Banku Żywności. W 2009 roku, na działalność profilaktyczną gmina Brody przekazała łącznie 14 tys. złotych.

Do Krynek przybyły także delegacje zaprzyjaźnionych stowarzyszeń z terenu województwa świętokrzyskiego i województw ościennych: z Radomia, Ożarowa, Iłży, Ostrowca Świętokrzyskiego, Staszowa, Skarżyska-Kamiennej, Waśniowa, Starachowic i Nowej Słupi. Goście życzyli wszystkim wytrwałości w abstynencji i dalszego skutecznego działania. Nieco spóźniony Piotr Nagiel, problemy ludzi uzależnionych prezentował w programie słowno- muzycznym pod nazwą “Daj siebie innym”. Na zakończenie odbyła się wspaniała zabawa andrzejkowa, oczywiście bez kropli alkoholu.

 


 

Galeria zdjęć:


Poprawiony: poniedziałek, 07 grudnia 2009 15:10
 

Czy wiesz, że...

pudlingarniaw 1843 roku, w zakładzie metalurgicznym - tzw. pudlingarni oraz walcowni w Brodach pracowało 60 robotników? W ciągu roku przetapiano tu ok. 2 600 ton żelaza handlowego.

elektronik sigara