Nowoczesność i patriotyzm Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 12 listopada 2009 11:00

mz-DSC00083minUroczystość patriotyczna, która odbyła się 10 listopada br. w Publicznym Gimnazjum w Krynkach połączona była z oddaniem do użytku tablicy multimedialnej. Zaproszenie na akademię przyjął Poseł na Sejm R.P. Krzysztof Lipiec, Wójt Gminy Brody Andrzej Przygoda, przedstawiciele Rady Gminy Brody z przewodniczącym Jerzym Stąporkiem na czele, komendant brodzkiej policji nadkom. Wioletta Hamera, ks. kan. Andrzej Sasin oraz ks. kan. Krzysztof Orzeł.

Nowe narzędzie w pracy nauczyciela poświęcił ks. kan. Andrzej Sasin. Następnie Pani Małgorzata Szwugier – Wojtas oraz Pan Włodzimierz Łygan zaprezentowali możliwości sprzętu. Na tablicy można pisać tak jak kredą. Można także uruchamiać programy i gry edukacyjne, przeglądać strony internetowe, oglądać filmy itp.

Oprócz wyżej wspomnianych nauczycieli, z tej pomocy naukowej korzystać będzie także Pani Justyna Szwajcer oraz Pani Czesława Koszarska. Po pokazie, dosłownie i w przenośni „wywołano do tablicy” Pana Posła Krzysztofa Lipca, który wypisał na niej pozdrowienia dla szkoły.

Następnie miało miejsce ślubowanie czterdziestu sześciu uczniów i uczennic z pierwszych klas gimnazjum.  W podniosłej atmosferze utrzymana była także akademia patriotyczna w wykonaniu uczniów klas II i III. Dominowały w niej pieśni patriotyczne okresu „Solidarności”. Jako motto uroczystości wybrano fragment piosenki Jana Pietrzaka „Jest takie miejsce, taki kraj”. Młodzież do występu przygotowali nauczyciele: Elżbieta Rozwadowska, Mariola Surowiec i Szymon Pocheć.

 


 

Galeria zdjęć:


Poprawiony: czwartek, 12 listopada 2009 15:06