Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Warsztaty plastyczne w Kałkowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Frolovs Mariusz Zawłocki   
wtorek, 27 października 2009 10:23

mDSC05110mUczniowie Szkoły Podstawowej w Lubieni odwiedziły  Warsztat Terapii Zajęciowej w Kałkowie - Godowie. Dzieci pod kierunkiem instruktorów wykonywały obrazy malowane techniką olejną na płótnie, rysunki pastelowe, odlewy gipsowe, kolaże, oraz makramy ze sznurka. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach Programu Integracji Społecznej, na realizacje którego gmina Brody otrzymała dotację.

Panie: Agnieszka Lotko i Iwona Frolovs, opracowały projekt pod nazwą: „Kultura i sztuka drogą do rozwijania wśród dzieci wiedzy, umiejętności, uzdolnień i zainteresowań” mający na celu rozwinięcie w dzieciach możliwości sprzyjających aktywnemu i twórczemu spędzaniu wolnego czasu. Dzieci dwukrotnie korzystały z uprzejmości  pana Romana Konopki - kierownika Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Parafii Rzymsko-Katolickiej w Kałkowie-Godowie. Podczas niecodziennych lekcji uczniowie twórczo pracowały, poznając rozmaite techniki plastyczno-rękodzielnicze, pod kierunkiem terapeutów zajęciowych: Anny Zdybiewskiej-Piwnik, Mirelli Mrowiec-Borek i br. Grzegorza Baczyńskiego.

Dzieci bardzo aktywnie włączyły się do zajęć, odkrywając w sobie ukryte dotąd talenty. Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubieni oraz panie prowadzące projekt wyraziły podziękowanie kierownictwu WTZ i instruktorom prowadzącym zajęcia za uprzejmość, zaangażowanie i zmotywowanie dzieci do twórczej pracy.

Warto również dodać, iż nie były to jedyne zajęcia wyjazdowe dla dzieci , zorganizowane w ramach tegoż projektu. We wrześniu, 30 uczniów ze szkoły w Lubieni, wzięło udział w wycieczce do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni koło Kielc oraz zwiedziło wystawę malarstwa w Muzeum Narodowym w Kielcach (Pałac Biskupów Krakowskich).

 


Galeria zdjęć:


Poprawiony: wtorek, 27 października 2009 11:03
 

Czy wiesz, że...

szlakowskaz-mprzez teren gminy Brody wytyczono i oznakowano łącznie ok 136 km szlaków turystycznych: pieszych i rowerowych?

elektronik sigara