Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Kreda do lamusa? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 15 października 2009 06:39

mz-1m8 października br Andrzej Przygoda - Wójt Gminy Brody oraz Irena Pryciak Dyrektor kryneckiego gimnazjum otrzymali od Adama Jarubasa - Marszałka Województwa Świętokrzyskiego akt przyznania szkole najnowocześniejszej pomocy naukowej: tablicy multimedialnej. To wielofunkcyjne narzędzie składa się z ekranu dotykowego wielkiego formatu podłączonego do laptopa. Uczniowie i nauczyciele Publicznego Gimnazjum w Krynkach będą mogli korzystać z urządzeń, które sprawią, że nauka będzie o wiele ciekawsza.

Spotkanie z marszałkiem miało miejsce w Wojewódzkim Centrum Kultury na konferencji „Krok po kroku – jak budować  strategię rozwoju edukacji w gminie” zorganizowanej przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Patronat nad spotkaniem objął marszałek oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty. Obecny był także Lech Janiszewski – Członek Zarządu województwa oraz Jacek Kowalczyk, Dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego.

Na konferencji miał miejsce wykład P. dr Marty Bucholc o strategii edukacyjnej gminy. Następnie Pracownicy ŚCDN omawiali temat pozyskiwania środków z funduszy unijnych przepływu informacji o stanie oświaty. Poruszono także temat programu MEN pod nazwą „Radosna szkoła”

Na konferencji poruszano także temat zdobywania środków finansowych na działalność edukacyjną.  Takie możliwości daj m. in. program ‘Comenius”. Wójt Gminy Brody zaprasza wszystkich nauczycieli do uczestnictwa w tym i innych  programach, które sprzyjają sukcesowi edukacyjnemu naszych dzieci.

 


Galeria zdjęć:

 

Poprawiony: czwartek, 15 października 2009 07:20
 

Czy wiesz, że...

szlakowskaz-mprzez teren gminy Brody wytyczono i oznakowano łącznie ok 136 km szlaków turystycznych: pieszych i rowerowych?

elektronik sigara