Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Ślubowali pilnie się uczyć PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 14 października 2009 13:45

mz-DSC09241mW piątek 2 października 2009r. w Szkole Podstawowej w Brodach odbyło się ślubowanie i pasowania uczniów klasy I. W sali gimnastycznej o godz. 1230 zebrali się wszyscy uczniowie szkoły rodzice oraz nauczyciele. Na zaproszenie dyrektora szkoły Sławomira Franczyka przybył Wójt Gminy Brody Andrzej Przygoda oraz Przewodniczący Rady Gminy Jerzy Stąporek.

Po odśpiewaniu hymnu na scenę wbiegła Baba Jaga, która zaczarowała dzieci. By czar prysł uczniowie musieli odbyć podróż po czterech krainach gdzie spotykały się z wróżkami Krain: Słońca, Wiedzy, Mądrej Głowy i Dobrych Serc. Wszędzie musiały się wykazać odpowiednimi wiadomościami i umiejętnościami. W nagrodę za trudy podróży dobra wróżka zdjęła z dzieci zły czar i mogło nastąpić uroczyste ślubowanie i pasowanie przez pana dyrektora na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej w Brodach. Do grona uczniów dołączyli: Marek Borowiec, Hubert Czarnecki, Julia Dudek, Aleksandra Dwojak, Jakub Góralski, Joanna Kalinowska, Bartosz Kowalski, Paweł Kowalski, Krzysztof Król, Daria Listek, Karolina Stępień, Weronika Stępień, Dominik Stępniewski, Marta Świrta, Elżbieta Walas, Kinga Walkiewicz.

Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy od przedstawicieli władz gminy. Dzieci otrzymały prezenty od Wójta Andrzeja Przygody, od przedstawicieli klasy II i III, od Przewodniczącej Samorządu Szkolnego  i od rodziców, których reprezentowali: Beata Walkiewicz i Elżbieta Dwojak. Rodzice uwieńczyli uroczystość słodkim poczęstunkiem na świetlicy szkolnej.

W przygotowania włączyli się uczniowie klas II i III, przedstawiciele kl. IV i VI. Nad całością czuwały wychowawczynie klas młodszych: kl. I - Barbara Baran, kl. II - Monika Karwacka i kl. III - Jolanta Piwarska.

 


Galeria zdjęć:

Poprawiony: środa, 14 października 2009 14:12
 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link

elektronik sigara