Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Biblioteka będzie przeniesiona? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 30 września 2009 13:55

m.filipowska-mmRadni gminy Brody wnioskowali o przeniesienie kryneckiej filii biblioteki z gimnazjum do budynku OSP przy ulicy Długiej. Na wrześniowej sesji przyjęli sprawozdanie z działalności Gminnej Biblioteki Publicznej w Brodach przedstawione przez kierownika placówki - Marię Filipowską.

Gminna Biblioteka Publiczna w Brodach posiada cztery placówki. Zgromadzono tam łącznie prawie pięćdziesiąt tysięcy woluminów. Z księgozbioru korzysta ponad 1200 osób. Na zakup nowości wydawniczych biblioteka wydała ponad 14 tys. zł. z tego 9 tys. ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Czytelnictwo w poszczególnych jednostkach obrazuje wykres:

wykr-bibl

Radni zastanawiali się dlaczego niskie wyniki osiąga filia w Krynkach. Okazało się, że mieści się ona w małym pomieszczeniu przy bibliotece szkolnej w gimnazjum w Krynkach. Z tego powodu filia jest nieczynna w okresie wakacji.  Radny Tomasz Budzyń z Krynek zaproponował, by przenieść księgozbiór do odnowionego budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Krynkach zlokalizowanego w centrum miejscowości.

W swoim sprawozdaniu, Pani Filipowska poinformowała, że oprócz wypożyczania książek pracownicy bibliotek organizują spotkania z okazji Dnia Babci, Dnia Dziadka,  walentynek, mikołajek oraz Dni Kultury, Oświaty, Książki i Prasy. Odbywają się też zajęcia plastyczne. Wspólnie z  Wojewódzką Biblioteką Publiczną, w Brodach organizowany jest dyskusyjny klub książki. Pierwsze spotkanie odbędzie się 16 października br. o godz. 18:00 w budynku biblioteki w Brodach. Zainteresowane osoby będą raz w miesiącu czytać fragmenty książek i rozmawiać na ich temat. Klub dyskusyjny przeznaczony jest głównie dla dorosłych . Dla dzieci zaś będzie odbywać się czytanie bajek. Na najbliższe spotkanie - 8 października, mali czytelnicy wybrali na główny temat, opowieści o zwierzętach. W bibliotece można także skorzystać z komputerów podłączonych do internetu.

Gminna Biblioteka Publiczna w Brodach posiada najbogatszy księgozbiór spośród placówek w naszym powiecie a także w porównaniu z biblioteką w Wąchocku i Kunowie. Pod tym względem ustępuję jedynie Starachowickiej książnicy. Serdecznie zapraszamy do korzystania z tak bogatego księgozbioru.

1m2m

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biblioteka w Brodach jest nie tylko miejscem wypożyczania książek,
ale i spotkań kulturalnych.

Poprawiony: czwartek, 01 października 2009 13:44
 

Czy wiesz, że...

szlakowskaz-mprzez teren gminy Brody wytyczono i oznakowano łącznie ok 136 km szlaków turystycznych: pieszych i rowerowych?

elektronik sigara