Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Pomóżmy Damianowi! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 28 sierpnia 2009 08:57

m.d.wozniakW czasie dożynek powiatowo gminnych, 6 września br., prowadzona będzie publiczna zbiórka pieniędzy na operację i rehabilitację dziewięcioletniego Damiana Woźniaka z Lubieni. Koszty leczenia dziecka chorego na mukowiscydozę oraz na małopłytkowość przewlekłą, wielokrotnie przekraczają możliwości finansowe Państwa Magdaleny i Pawła Woźniaków.

Od października 2008 roku, Damian już ponad dwadzieścia razy leżał w różnych szpitalach. Przebywał także w sanatorium w Kudowie. Ponadto rodzice prywatnie konsultowali się z lekarzami w Krakowie i Warszawie. Dowiedzieli się, że ich dziecku potrzebna jest operacja usunięcia śledziony. Zabieg ten jest jednak bardzo niebezpieczny, ale podjęli się go lekarze z Monachium. Mimo tego, że koszt wyjazdu może być ogromny, rodzice nie chcą z niego zrezygnować - jest on szansą na poprawę stanu Damiana. Oprócz operacji, do codziennego funkcjonowania dziecka bardzo potrzebna jest kamizelka do drenażu płuc kosztująca 30 tys. zł.

 

Wójt Gminy Brody Andrzej Przygoda wydał pozwolenie na przeprowadzenie zbiórki pieniędzy dla Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Rodzina" z Brodów. Członkowie tej organizacji oraz uczniowie z klasy Damiana, będą w czasie dożynek, 6 września zbierać do puszek dobrowolne datki.

 

 

Rodzice Damiana serdecznie dziękują rodzinie i znajomym za dotychczasową pomoc i proszą wszystkich o włączenie się - choćby symboliczne - w niedzielną zbiórkę pieniędzy. „Niech mottem naszego działania będą słowa Paulo Coelho: Jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy że jesteśmy jeszcze coś warci" - apeluje wójt Andrzej Przygoda.

dw-szpital

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na zdjęciu: Damian w czasie leczenia na oddziale hematologiczno - onkologicznym w Kelcach

Poprawiony: wtorek, 08 września 2009 14:16
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.

elektronik sigara